LINKS

    Solister/bands:

   Anja    www.anjanet.dk
   Bent W. www.bentw.dk 
   Bjarne Andersen  www.bjarneandersen.com
   Dacapo     www.dacapomusik.dk
   DEDADUR www.dedadur.dk 
   Duetten     www.dbmusik.dk
   Ebbe Frank www.dansktoppensubnet.dk
   Helsingør CD www.helsingorcd.dk
   Kim og drengene  www.ballumhus.dk
   Lars E Carlsson www.lars-e-carlsson.us.tt
   Lars Ole Eriksen  www.larsoleeriksen.dk 
   Lene Holme www.leneholme.dk
   Lothar Schrenk www.lotharschrenk.dk
   Michael Winckler www.michaelwinckler.dk 
   Niels Bernhart   www.bernhart.dk / www.stardust-musik.dk
   Vibe Lauth  www.vibelauth.dk

    Komponister:

   Arne Strøm www.home1.stofanet.dk/spillemanden
   Bobby Sommerstein www.bobbys-music.com 
   Kim Olsen  www.kim-olsen.dk
   Lars Ole Eriksen  www.123hjemmeside.dk/Larsoleeriksen 
   Niels Bernhart  www.bernhart.dk / www.stardust-musik.dk
   Sofus Kornebæk  www.sofuskornebaek.dk 
   Poul Vinther www.vinthermusic.com 
   Vibe Lauth  www.vibelauth.dk

   Pladeselskaber/Studier:

   Helsingør CD   www.helsingorcd.dk
   Musikalt Studie v/Oliver Strauss  www.musikalt.dk 
   Poul Vinther  www.vinthermusic.com 
   SL-Musik v/Sten Lindegaard  www.stenlindegaard.dk  
   Spinning Wheel Music (udgiver støtte-cd'en 21 stjerneskud)  www.swmusic.dk 
   Tewa   www.tewa.dk 
   

 

  Andre gode Dansktop sider:

    www.dansktoppensubnet.dk Alt nyt fra Dansktoppens univers

    www.dansktopnyt.dk Indlæg om dansktop

    www.musiklinien.dk Nyt om musik

 

tilbage til menu